Gün Öncesi: TÜFE, eBay sonuçları, Lordstown

0

Muharrir: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Salı günü pay senetleri, gün içerisinde ulaştıkları yüksek düzeylere yakın gezindi. Uzun vakittir beklenen altyapı tasarısı, 69’a 30 çoğunlukla Senato’dan geçti. Demokratlar, 19 Cumhuriyetçinin takviyesini almış oldu.

Yol, köprü, demiryolu ve geniş bant üzerine 500 milyar dolardan fazla ek harcama yapılmasını öngören tasarı, artık geçiş ihtimalinin daha düşük olduğu Temsilciler Meclisi’ne gidiyor.

Ülkenin altyapısını destekleyen bölümlere – endüstriyellerden imalata, telekomünikasyona – milyar dolarların akma mümkünlüğü, pay senetlerini güçlendirdi.

Demokratlar ayrıyeten Lider Joe Biden’in ajandasının öteki yarısını, yani yoksulluğu azaltmayı, eğitim, sıhhat ve ferdî bakıma erişimi geliştirmeyi ve iklim değişikliğini ele almayı amaçlayan kapsamlı bir dizi önceliği içeren 3,5 trilyon dolarlık bütçenin de geçmesini istiyor.

Salı günü güç payları toparlanarak piyasadaki genel artışların başını çekti. Çin’deki yeni seyahat kısıtlamalarından ötürü düşen talep, petrol piyasasına baskı yapamaya devam ediyor.

Yarar periyodu ivme kaybederken yatırımcılar çoğunlukla olumlu gelen son raporların keyfini sürdü. AMC Entertainment Holdings Inc (NYSE:AMC), beklenenden daha düzgün gelir ve daha az kayıp paylaştı.

Bugün piyasaları etkilemesi beklenen üç gelişme:

1. Enflasyon

İşgücü İstatistik Ofisi, Temmuz ayı TÜFE raporunu paylaşacak. Investing.com tarafından takip edilen analistler, geçen yıla nazaran %5,3 artış bekliyor. Haziran ayında bu oran %5,4’tü ve 2008 Ağustos ayından beri görülen en büyük aylık artış olmuştu.

Besin ve güç fiyatlarını hariç tutan çekirdek enflasyon, Temmuz ayında bir yıl öncesine nazaran %4,3 artış yaşamış olabilir. Haziran ayındaki %4,5 artış, 1991 Eylül ayından beri görülen en süratli tempo oldu.

2. eBay yarar raporu

eBay Inc (NASDAQ:EBAY) Çarşamba günü çıkarını raporluyor ve 3 milyar dolar gelir üzerine pay başına 95 sent kâr bekleniyor.

3. Lordstown Motors yarar raporu

Lordstown Motors Corp (NASDAQ:RIDE) için beklentiler, ikinci çeyrekte pay başına 46 sent kayıp paylaşması istikametinde.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku