Gün Öncesi: Zoom Görüntü, Crowdstrike ve tüketici inancı

0

Muharrir: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Yatırımcılar Fed’in eninde sonunda, beklenen tahvil alım programını azaltma atağına dair daha fazla endişelenmeyi bıraktı ve Pazartesi günü pay senetleri, teknolojinin yardımıyla gün içi rekor düzeylere ulaştı.

S&P 500 ve NASDAQ Composite rekor düzeylere ulaştı ve son dakikalara kadar müspet kaldı. Apple Inc (NASDAQ:AAPL) tüm vakitlerin yükseğini gördü ve Amazon.com Inc (NASDAQ:AMZN) ve Microsoft Corporation (NASDAQ:MSFT) üzere büyük isimler de paha kazandı.

Yüksek-büyüme teknoloji payları, pahaları faizler arttıkça aşınan vadeli süreçlerden kaynaklandığından düşük faiz ortamında daha düzgün süreç yapar.

Fed Lideri Jerome Powell Cuma günkü açıklamasında merkez bankasının, teşvik programını küçültme konusunda temkinli bir yaklaşım sergilemeye devam edeceğini ve alımları yavaş yavaş azaltmanın, yakın vakitte faiz artırımı manasına gelmediğini söyledi.

Herkes haftanın büyük iktisat raporunu bekliyor: Cuma günü Çalışma Bakanlığı’nın Ağustos ayı iş raporu yayınlanacak. Rapor, salgından ötürü verilen federal işsizlik yardımının, ödemeye devam eden eyaletlerde sona ermesinin beklendiği bir ortamda geliyor.

Ekonomistlerin söylediğine nazaran iş raporu, Fed’in 21-22 Eylül siyaset toplantısı için taban hazırlayabilir.

İda Kasırgası, ABD kıtasını vuran en güçlü fırtınalardan biri olarak hafta sonu kıyıya vurduktan sonra Körfez kıyılarındaki güç sanayisindeki toparlanma dışında haftanın en değerli haberi bu. Bölgede milyonlarca kişi hala elektriksiz ve petrol ve gaz sanayisi şimdilik çevrimdışı. Ham petrol fiyatları Pazartesi günü sadece ufak artışlar yaşadı.

Bugün piyasaları etkilemesi olası üç gelişme:

1. Zoom çıkar raporu

Zoom Görüntü Communications Inc (NASDAQ:ZM) 991,21 milyon dolar gelir üzerine pay başına 1,16 dolar yarar beklentisi ile ikinci çeyrek raporunu dün paylaştı. Şirket, salgından en çok kazanan isimlerden biriydi.

2. Crowdstrike yarar raporu

Crowdstrike Holdings Inc (NASDAQ:CRWD) Salı günkü raporunda 323,25 milyon dolar gelir ve pay başına 8 sent kar paylaşabilir.

3. Tüketici inancı

Ağustos ayında tüketici itimadının azalmış olması bekleniyor. Mevcut iddialara nazaran Conference Board, Temmuz ayında 129,1 olan tüketici inancı endeksinin ay bazında 124 puana düştüğünü gösterebilir. Endeks, arka arda altı ay boyunca artış göstermişti. Rapor TSİ 17.00’da yayınlanacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku