JD.com, varsayımları aşan yarar raporu ve Etkin Tüketici Hesabı’ndaki artış üzerine yükseldi

0

Muharrir: Dhirendra Tripathi

Investing.com – JD.com ADR (NASDAQ:JD) Pazartesi günü piyasa öncesinde %0,6 yüksek süreç gördü. Çinli e-ticaret devinin ikinci çeyrek geliri ile yararı, beklentileri aştı.

Yıllık faal müşteri hesabı, bir yıl öncesine nazaran Haziran sonuna kadar %27 artışla 417,4 milyondan 531,9 milyona yükseldi.

O periyotta, şirket platformunda mücevherat ve saat satmaya başlayan LVMH’nin (PA:LVMH) BVLGARI markası ile olan dağıtım mutabakatı da dahil olmak üzere memleketler arası markalarla kurulan bağlantılar de büyümeyi destekledi. LVMH kümenin da bir kesimi olan erkek giysi lüks moda konutu Berluti de yeniden birebir periyotta JD.com’da global birinci amiral mağazasını kurdu.

JD Health, AstraZeneca (NASDAQ:AZN) ve Sanofi ‘nin (NASDAQ:SNY) direkt satış yapan amiral mağazalarını açtı.

İkinci çeyrek net geliri, bir yıl öncesine nazaran %26 artışla 253,8 milyar RMB (39,3 milyar dolar) olup analistlerin 248,59 RMB varsayımlarının %2 üzerinde gerçekleşti.

Tüm sarfiyatlar arttı ve şirketin mülk satışından geliri, geçen devrin yarısından azdı. Tüm bunlar, kârının bir evvelki yıla nazaran düşmesine yol açtı.

Net gelir, bir evvelki yılki 5,9 milyar RMB’ye kıyasla 4,6 milyar RMB oldu.

Düzeltilmiş pay başına çıkarı, 2,69 dolar olan analist kestirimlerinin üzerinde, 2,90 RMB olarak geldi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku