Kripto para piyasasında son günde 200 milyon dolarlık long durum tasfiye edildi

0

Kripto para piyasası, son 24 saat içersinde yaklaşık 100 milyon dolarlık likidite kaybetti ve bununla birlikte çeşitli borsalarda 200 milyon dolar kıymetinde long konum tasfiye edildi.

Bir aydan kısa bir müddette yüzde 100’den fazla büyümeye yol açan en son Bitcoin boğa koşusu 48.000 dolar civarında konsolide olmaya başladı. Daima konsolidasyonun akabinde, Bitcoin nihayet menzile bağlı piyasayı kırdı ve piyasa, günün en düşük noktasında yüzde 3’lük bir fiyat düşüşü ile karşı karşıya kaldı. Şu anda, Bitcoin yüzde 1 civarında toparlandı ve 45.100 dolar civarından süreç görüyor.

Çok sayıda tasfiyenin bir öbür kaynağı da Ethereum türev ticaret çiftleri. Piyasadaki en büyük altcoin pozisyonunda olan Ethereum, dünkü hareketin en düşük noktasında bedelinin neredeyse yüzde 10’unu kaybetti. Bitcoin ile birlikte Ethereum da yaklaşık yüzde 5 oranında geri döndü. En büyük tasfiye ise fiyatın 3.000 dolar düzeyinin altına düşmesi ile birlikte gerçekleşti.

Bu makale birinci olarak Kriptofoni üzerinde yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku