Lordstown, Lafferty’nin derece düşürmesinden sonra düşüş yaşadı

0

Muharrir: Dhirendra Tripathi

Investing.com — Lordstown (NASDAQ:RIDE) payları Salı günü %1,4 düşüş yaşadı. Problemlerle boğuşan şirket, CEO ve CFO’sunun misyondan ayrıldığını duyurmuştu.

Pazartesi günü yapılan açıklama ile paylar %18,8 düşüş yaşadı. Şirket, yatırımcılara yaptığı ihtarda şirketin nakdinin neredeyse tükendiğini ve gelecek yıl iş yapamayabileceğini söyledikten sonra bir hafta bile geçmedi.

Planladığı elektrikli pikap kamyonunun tam ticari üretimine başlamaya yetecek kadar finansmanı olmadığını söyledi ve önümüzdeki 12 ay boyunca hayatta kalabilme yetisine dair “önemli şüpheler” olduğu konusunda uyardı.

Pazartesi günü R.F. Lafferty analisti Jaime Perez de şirketin derecesini ‘tut’tan ‘sat’a, pay başına fiyat gayesini de 6 dolardan 3 dolara düşürdü.

Analist, “Lordstown’un geleceğine yönelik artan belirsizlik düzeyinden ötürü dereceyi ‘sat’a düşürmeyi ihtiyatlı buluyoruz. Ayrıyeten fiyat gayemizi de pay başına 6 dolardan 3 dolara düşürdük” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku