MicroStrategy 1 milyar dolar pahasında pay senedi satabilir: Bitcoin mi alacaklar?

0

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin almak için 500 milyon dolar bedelinde borçlanmasını tamamlayan Microstrategy ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Yayımlanan ve SEC’e bildirilen raporda şirket, 1 milyar dolar bedelindeki pay senedini satabileceğini açıkladı.

Muhtemel satış ile ilgili ayrıntıları S-3 formunda açıklayan MicroStrategy, bu satış ile ilgili birden fazla sebep olduğunu oluşacak fonlar ile Bitcoin almanın da bu sebeplere dahil olduğunu bildirdi. MicroStrategy, an prestijiyle 92,000 BTC’nin sahibi pozisyonunda bulunuyor. Şirketin portföyünde bulunan BTC’lerin şimdiki bedeli ise 3,7 milyar dolar düzeylerinde.

MicroStrategy tarafından gelen 500 milyon dolarlık borçlanmanın akabinde muhtemel 1 milyar dolarlık BTC alımı, Bitcoin fiyatına da hareketlilik getirdi.

An prestijiyle yine 40.000 doların üzerine tırmanan Bitcoin, yalnızca birkaç gün evvel 31.000 dolar düzeylerinde bulunuyordu.

Bu makale birinci olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku