MicroStrategy, 177 milyon dolarlık Bitcoin alımı duyurdu

0

Investing.com – 2020’de kripto para piyasasındaki yükselişin fitilini ateşleyen şirketlerden MicroStrategy, yeni bir Bitcoin alımı gerçekleştirdiğini duyurdu. Dünyaca ünlü iş zekası şirketi, 3.907 BTC alım yaptıklarını açıkladı.

Geçen yıl Tesla, Paypal ve Square ile birlikte kurumsal yatırımcıların kripto para alanına girmesinde başı çeken şirketler ortasında yer alan MicroStrategy, bilhassa Bitcoin’in ardındaki itici güçlerden biriydi. SEC’e takdim edilen 8-K dosyalamasına nazaran şirket, 1 Temmuz ile 23 Ağustos ortasında bilançosuna 3.907 Bitcoin daha ekledi.

Şirketin bu alımı ortalama 45.924 dolarlık fiyattan yaptığı söz edildi.

Michael Saylor’ın başında bulunduğu şirketin bu alımın akabinde toplam 108.992 BTC tuttuğu söz edilirken ortalama maliyetin 26.769 dolar olduğu açıklandı. Bu ölçü şu anda 5 milyar dolardan fazla bir meblağa denk geliyor.

Bitcoin’e sonsuz bir itimat beslediği bilinen MicroStrategy’nin yakın vakitte Bitcoin alımlarını durdurması beklenmiyor. Ünlü yazılım şirketi, Fortune 500 listesinde ABD doları cinsinden tuttuğu fonları Bitcoin’e dönüştüren birinci şirket olarak tarihe geçmişti. Mayıs ayındaki piyasa çöküşü sırasında tenkit oklarının odağında olan CEO Michael Saylor, satış yoluna gitmeyerek kararının ardında durmuştu.

Son 24 saatte %3,3 kıymet kaybeden Bitcoin, bu haberin yazıldığı sırada 48.500 doların çabucak üzerinde süreç görüyor. Bu kayba karşın BTC’nin haftalık %4,31 karda olduğu görülüyor.

Muharrir: Necdet Erginsoy

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku