MicroStrategy bir defa daha Bitcoin satın aldı

0

Yazılım şirketi MicroStrategy Pazar günü yaptığı açıklamada, yaklaşık 489 milyon dolar nakit karşılığında 13.005 Bitcoin daha satın aldığını duyurdu.

MicroStrategy, Bitcoin başına ortalama fiyatının 37.617 dolar olduğunu da bu açıklama belirtti. Bildiğiniz üzere Bitcoin’in fiyatı, son günlerde keskin bir düşüş gördü ve an prestijiyle 32.000 dolar civarında geziniyor.

MicroStrategy’nin yeni alımı, şirketin geçen hafta tamamladığı 500 milyon dolarlık tahvil satışını tamamlamasının çabucak akabinde geldi.

Nasdaq listesinde yer alan MicroStrategy, geçtiğimiz Ağustos ayından bu yana Bitcoin satın alıyor. O günden bugüne şirket, 105.085 adet Bitcoin’i kasasında barındırıyor.

Şirketin satın aldığı toplam Bitcoin’lerin ortalama fiyatı ise, 26.080 dolar olarak hesaplandı. Bu sayısı dolar cinsinden hesaplamak gerekirse, Bu Bitcoin’ler MicroStrategy’e tamı tamına 2,75 milyar dolara mâl olmuş.

MicroStrategy’nin satın aldığı Bitcoin’ler ve ortalama alım fiyatı.

Bununla birlikte, bir MicroStrategy iştiraki olan MacroStrategy LLC ise bu Bitcoin’lerin 92.079’unu elinde tutuyor.

Bu makale birinci olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku