Minneapolis Fed Başkanı’ndan kripto para açıklaması

0

Investing.com – Minneapolis Federal Rezerv Bankası Lideri Neel Kashkari, kripto para piyasasına ait görüşlerini açıkladı. Kashkari, dijital varlıklara karşı son derece olumsuz görüşlere sahip olduğunu belirtti.

“Çoğu çöp, hatta Ponzi şeması”

Finansın önde gelen aktörleri tarafından kripto para piyasasına yönelik açıklamalar, kamuoyu tarafından hayli dikkatle izleniyor. Çünkü klasik ekonomiyi yöneten bireylerin kesime dair görüşleri, kripto paraların geleceği için de büyük bir ehemmiyet arz ediyor.

Son olarak Pasific Northwest Ekonomik Bölgesi yıllık tepesinde konuşan Minneapolis Fed Lideri Neel Kashkari, cesaretli açıklamalarıyla kripto kamuoyunun reaksiyonunu topladı. Birkaç sene öncesine kadar dijital varlıkların daha kıymetli olduğunu düşündüğünü belirten Kashkari, şu an %95’ini sahtekarlık ve baş karışıklığı olarak nitelendirdiğini söz etti.

Birçok kripto para ünitesini bir çöpten ibaret gördüğünü söyleyen Lider, bu varlıkların birer Ponzi şeması olduğunu söyleyecek kadar ileri gitti. Kashkari’ye nazaran dijital varlık yatırımcıları günün sonunda çarçabuk iflas edebiliyor. Ayrıyeten Kashkari, dijital varlıkların temel olarak uyuşturucu kaçakçılığı ve fuhuş üzere yasa dışı operasyonlarda kullanıldığının altını çizdi.

Kripto para sanayisi şimdi görece genç olsa da piyasayı başlarda kötüleyen fakat sonradan benimseyen pek çok ünlü finans figürü var. Örneğin JP Morgan CEO’su Jamie Dimon, kısa mühlet öncesine kadar Bitcoin’e dair negatif açıklamalarıyla sıkça gündeme gelmekteydi. Lakin Dimon önderliğindeki JP Morgan, günümüzde kripto paralara yönelik teşebbüsler gerçekleştiriyor. Kashkari’nin de bu güruha katılıp katılmayacağını vakit gösterecek.

Muharrir: Deniz Engin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku