Monero fiyatı bir haftada yüzde 20 fırladı

0

Piyasa kıymeti bakımından en büyük kapalılık odaklı kripto para Monero, geçtiğimiz hafta Atomic Swap uygulama programının başlatılmasının akabinde yüzde 20 kıymet kazandı.

Monero projesi, cuma günü zincirler ortası protokol COMIT tarafından geliştirilen ve XMR ile Bitcoin (BTC) ortası alım satımı kolaylaştırmayı amaçlayan Atomic Swap uygulamasının başlatıldığını duyurdu.

XMR, Monero Atomic Swap’in başlatılmasının akabinde kıymetli bir paha artışı gösterdi ve kripto paranın fiyatı, 265 dolardan 331 dolara yükseldi. Son 24 saatte yüzde 2 civarı paha kaybeden XMR, çeviri yayın saati prestijiyle 321 dolardan süreç görüyor. XMR, son 30 günde ise yüzde 50’nin üzerinde artış gösterdi.

Monero projesine katkıda bulunan ErCiccione, yeni başlatılan swap programının, kullanıcıların kripto para borsası üzere emniyetli bir üçüncü tarafa gerek olmadan BTC ve XMR ortasında alım satım yapmasına imkan sağlayan yeni bir teknoloji olduğunu açıkladı.

Duyuruya nazaran kullanıcılar, XRM Atomic Swap’leri COMET dizaynlı yazılımı indirerek test edebilirler. ErCiccione, yeni swap’in “beklenmedik kusurları olabileceği” konusunda uyardı ve küçük ölçüler ile test edilmesini önerdi.

2014 yılında piyasaya sürülen XMR, bâtın ve takip edilemez süreçleri desteklemek için tasarlanmış, zımnilik odaklı bir kripto paradır. Monero, mevcut durumda 5,7 milyar dolar piyasa kıymeti ile tüm kripto paralar ortasında 30’uncu sırada yer alıyor.

Bu makale birinci olarak ilkbitcoin’de yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku