NRG Energy payları, Goldman’ın derece yükseltmesi ile artış gösterdi

0

Müellif: Dhirendra Tripathi

Investing.com – NRG Energy (NYSE:NRG) payları %2,5 yükseldi. Goldman Sachs (NYSE:GS) payın ‘satın al’ derecesini yükselterek üstün performans beklediği paylar için kullandığı özel derecelendirmesi olan ‘conviction buy’a (satın al kanaati) çıkardı.

Payın derecesini ‘satın al’dan yükselten banka, maksat fiyatı da 57 dolara çıkardı. Bu, Cuma günkü kapanış fiyatının %48 üstünde.

Banka, şirketin perakende işinin ve faaliyet şartlarının olağana dönmesini bekliyor.

Goldman Sachs analisti Michael Lapides’e nazaran Illinois ve Delaware’deki birden fazla kömür santralinin hizmete kapatılmasının şirket üzerinde çok az tesiri olacak.

Analist ayrıyeten “güçlü kaldıraç ölçütleri ve nakit üretimi göz önüne alındığında, piyasa kıymetinin %25’inin biraz altında” pay geri alımı yapacağını da öngörüyor.

Lapides, “ancak bizim sayılarımız, nakit girişi ve 4,8 GW fosil güç santralinin askıda olduğu duyurulan satışıyla bağlantılı kayıp FAVÖK varsayımını yapmıyor” dedi.

NRG Middletown, Hartford ve Connecticut’taki Milford fabrikaları da dahil olmak üzere çeşitli bölgelerde yer alan 4,8 gigawatt fosil yakıtlı güç kapasitesini 760 milyon dolara satıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku