Oracle, birinci çeyrek yarar büyümesi kılavuzu hayal kırıklığı yarattığından düşüş yaşadı

0

Müellif: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Oracle (NYSE:ORCL) payları, Çarşamba günü kayıplarını artıracak üzere görünüyor. Devam eden çeyrek için hüsrana uğratan yarar büyümesi kılavuzu, piyasa öncesinde payları yaklaşık %5 düşürdü.

Paylar Salı günkü seansı %1,2 düşük bitirdi.

Oracle CEO’su Safra Catz, birinci çeyrekte düzeltilmiş pay başına karının 94-98 sent ortasında olacağını söyledi. Cari çeyrek için gelir büyümesi iddiası ise %3-5 ortasında.

Refinitiv anketine nazaran analistler, mali birinci çeyrekte düzeltilmiş pay başına yararın (EPS) 1,03 dolar ve gelir büyümesinin %3 olmasını bekliyor.

Catz, bulut sermaye harcamasını neredeyse ikiye katlama planının bir kesimi olarak şirketin 2022 için 4 milyar dolar sermaye harcaması yaptığını söyledi. Artan marjlar ve büyüme ile ekstra harcamaların haklı çıkacağını söyledi.

Larry Ellison şirketi on yılın en yeterli çeyreklik büyüme oranın paylaşmış olsa da paylarda zayıflık yaşandı. 31 Mayıs ile biten dördüncü çeyrek geliri, %8 artışla 11,2 milyar dolardı.

GAAP dışı net geliri 520 artışla 4,5 milyar dolara ve EPS’si %29 artışla 1,54 dolara yükseldi.

Şirketin idare konseyi, pay başına 32 sent çeyreklik nakit temettü ilan etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku