SEC Lideri Gensler’den kripto para sanayisine ait açıklamalar

0

Investing.com – Investing.com Türkiye grubunun geçen ay düzenlediği ankete nazaran kripto para yatırımcılarının kıymetli bir kısmı, yeni düzenleme kısıtlamalarından dolayı tasa duyuyor. 3 binin üzerinde kişinin karşılık verdiği ankette iştirakçilerin %40’ından fazlası, kripto paraların önündeki en büyük tehdidin düzenlemeler olduğu görüşünde. Hal böyleyken, gözler bilhassa dünyanın en büyük ekonomilerindeki finansal kurumlara çevrilmiş durumda. Bu kurumların başında ise ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) geliyor.

SEC Lideri Gensler: “Kripto para sanayisi, kimi kamu siyasetlerini izlemeli”

Kripto para yatırımcıları, SEC Lideri Gary Gensler’in kripto paralara karşı tavrını anbean takip ediyor. Son olarak Financial Times’a bir röportaj veren Gensler, kripto para sanayisine dair kıymetli tabirlerde bulundu.

Kripto paraların teknolojisi konusunda optimist bir tavır takındığını belirten Gensler, buna karşın kripto paraların öteki varlıklar üzere yasa dışı faaliyetlere karşı yatırımcı müdafaası üzere temel kamu siyasetlerini izlemesi gerektiğini söyledi.

Gary Gensler, kripto para platformlarının düzenlemeleri benimsemeleri gerektiğini, aksi halde halkın inancını kaybetme riskiyle karşı karşıya olacaklarını söyledi. Kripto sanayisinin büyüklüğünü kabul eden Lider Gensler, kesimin 5 ila 10 yıllık geleceğinin “kamu siyaseti çerçevesinde” olduğunu tabir etti.

Düzenleyicilerin merkezsiz finans (DeFi) platformlarını denetleyeceğini belirten Gensler, ortacılar üzere merkezi şahısların olmamasının bunu zorlaştıracağını vurguladı. Lider geçen hafta kripto para sanayisi için “Vahşi Batı gibi” sözünde bulunmuştu.

Müellif: Deniz Engin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku