Shell, ABD’nin en büyük petrol alanında pay satışı arayışında olduğu raporu üzerine yükseldi

0

Muharrir: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Royal Dutch Shell (LON:RDSa) ADR (NYSE:RDSa) Pazartesi günü %2 üzerinde artış yaşadı. Reuters’in bir haberine nazaran güç devi, ABD’deki en büyük petrol alanında pay satmayı düşünüyor. Bu, 10 milyar dolara kadar kazandırabilir.

Öte yandan bir CNBC raporu, satışın çabucak olmayacağını fakat kelam konusu alanın bir kısmının Occidental (NYSE:OXY) ile ortak teşebbüsün bir modülü olduğunu söyledi.

Reuters raporuna nazaran satış, Shell’in çoğunlukla Teksas’ta bulunan ve İngiliz-Hollandalı şirketin geçen yılki toplam petrol ve gaz üretiminin yaklaşık %6’sını oluşturan ABD Permiyen Havzası’ndaki durumunun bir kısmı yahut tamamı için geçerli olabilir.

Shell’in, kesimin en savlı planlarından biri olan güç dönüşüm planı, petrol ve gaz üretimini kademeli olarak azaltmayı ve yenilenebilir güç, hidrojen ve düşük karbon teknolojilerine yapılan harcamaları artırmayı hedefliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku