Singapurlu dev yatırım şirketi SMI, Bitcoin madenciliğine başlıyor

0

Singapur’da faaliyet gösteren yatırım ve idare şirketi Myanmar Investco Limited (SMI), Bitcoin madenciliğine başlıyor.

24 Ağustos tarihinde yapılan bir açıklama ile şirketin Güneydoğu Asya’ya teslim edilmek üzere 800 adet madencilik aygıtı sipariş ederek Bitcoin madenciliği sanayisine girdiği duyuruldu. SMI, Singapur Menkul Değerler Borsası’nda süreç gören bir yatırım ve idare şirketidir. Firma, dijital para madenciliğine inandığını ve madencilik erişilebilirliğini artırmak istediğini belirtiyor.

2021 yılında, bilhassa Asya merkezli dev şirketler, Blockchain hizmetleri sunmaya ve madencilik tesislerini işletmeye başladı. Örneğin, Bitcoin.com, Çin merkezli oyun ve internet şirketi The9 üzere firmalar Bitcoin madenciliği dalına geçme kararı aldıklarını duyurdu.

Bunun yanı sıra, ABD’de halka açık bir spor piyango şirketi 500.com, bu yıl bir kripto para şirketi olarak tekrar markalaştı. Artık ise Singapur Myanmar Investco (SMI), şirketin 800 adet Bitcoin madencilik teçhizatı sipariş ettiğini duyurması ile, devam eden trende katılmış oldu.

SMI Lideri ve CEO’su Mark Bedingham, yeni teşebbüs ile ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

Üç farklı madencilik hizmeti sunulacak

Yapılan açıklamada şirket, hizmetler yerine getirildikten sonra müşterilerin madencilik makineleri satın alabileceğini, hash gücü kiralayabileceğini yahut madencilik makinelerinin kısmi vakte dayalı mülkiyetinden yararlanabileceğini belirtiyor. Bunun yanında SMI, 4.000’e kadar Bitcoin madencilik makinesi daha sipariş etmeyi planlıyor. Fakat SMI’nin hangi markayı seçtiği yahut şirketin Bitcoin blok zincirine hash gücü tahsis etmek için kullandığı model çeşidi hakkında rastgele bir bilgi verilmedi.

SMI klâsik olarak; seyahat, moda perakendeciliği, yiyecek ve içecek eserleri, araba hizmetleri, inşaat hizmetleri, lojistik ve tedarik zinciri kavramlarına odaklanan bir şirket iken, haziran ayında yapılan bir açıklama ile şirketin kripto para tahlillerine de geçiş yaptığı duyurulmuştu.

Bu makale birinci olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku