Son 24 saatte 10 binden fazla Ethereum yakıldı

0

Ortaya çıkan bilgilere nazaran son 24 saat içerisinde 10.000’den fazla Ethereum yakımı gerçekleşti. En büyük yakım, 1.000’den fazla ETH ile NFT projelerine ilişkin. NFT pazar yeri olarak bilinen OpeanSea tek başına 100 ETH yakımına yol açtı.

Yakılan büyük ölçülerdeki ETH’ye ek olarak, ETH süreçleri için ödenen GAS fiyatı de 2.000 Gwei düzeylerine yükseldi. Etherscan’a nazaran, Ethereum blok zincirinde rastgele bir süreci tamamlamak için kullanıcıların en az 167 ila 200 dolar ortasında bir GAS fiyatı ödemesi gerekiyor.

EIP-1559 güncellemesi ağ tıkanıklığına yol açtı

EIP-1559 güncellemesi neredeyse bir ay evvel gerçekleşmiş olsa da temel fiyat konsepti ve fiyat yakma sistemi hâlâ yüksek ağ tıkanıklığına ve yüksek süreç fiyatlarına yol açabiliyor. Bu noktada, toplam 145.000 ETH yakılarak ağ dışına çıkarıldı. Son iki gün içerisinede, evvelki iki haftadan daha fazla Ethereum yakımı gerçekleşti. Bir Ethereum geliştiricisi tarafından yayımlanan blog yazısına nazaran bu cins olaylar büyük ağ tıkanlığı devirlerinde gerçekleşebilir.

Bir sonraki büyük Ethereum ağ güncellemesi ile Proof of Work (PoW) madencilik algoritması zincir tarafından desteklenmeyecek ve Ethereum sırf Proof of Stake (PoS) algoritması ile çalışacak. 3 Şubat’ta gelmesi beklenen güncelleme ile birlikte, Ethereum arzının azalmaya başlaması ve ETH’nin deflasyonist bir varlık haline gelmesi bekleniyor.

Ethereum (ETH), bu yazının yazıldığı esnada 3.351 dolar düzeyinden süreç görüyor.

Bu makale birinci olarak Kriptofoni üzerinde yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku