Standard Chartered, Fed Lideri Powell’ın ihtiyatlı bir varlık alımı azaltımını teyit etmesini bekliyor

0

Fed Lideri Jerome Powell’ın yarın Jackson Hole toplantılarının açılışında yapacağı konuşmaya ait beklentiler ortaya konmaya devam ediyor.

Standard Chartered bugün yayımladığı yatırımcı notunda, Fed Lideri Powell‘ın yarın yapacağı konuşma ile Fed‘in Kasım ayındaki FOMC toplantısında varlık alımlarının azaltılması programı açıklayacağına yönelik işaretleri doğrulamasının beklendiğini belirtti.

Standard Chartered ‘a nazaran Powell, ekonomik dataların beklentileri karşılaması kaidesine bağlı olarak varlık alımlarının azaltılacağına vurgu yapacak. Powell’ın varlık alımı azaltımı ile faiz artırımı ortasındaki ayrımı da net halde ortaya koymasını bekleyen Standard Chartered, Powell’ın beklentileri yakın bir konuşma yapmasının bile varlık fiyatlarını hareketlendireceğini öngördüklerini de vurguladı.

Banka, “Eğer Asya COVID-19 kaygıları azalmaya devam eder ise ve Powell şahin tarafta açıklamalar ile şok yaratmaz ise risk olumlu bir piyasa hareketi gerçekleşebilir.” dedi.

-Foreks Haber Merkezi-

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku