Tether, 2 milyar dolar kıymetinde swap süreç gerçekleştirecek

0

Tether bugün yaptığı açıklama ile iki Blockchain ortasında iki milyar dolar kıymetinde USDT hareket ettirileceğini ve süreç sonuna kadar toplam arzda bir değişiklik yapılmayacağını duyurudu. Twitter’dan yapılan duyuruya nazaran şirket, iki milyar USDT’lik takas sürecine devam etmek için üçüncü bir tarafla uyum sağlayacak. Tron Blockchain’den gelen paralar, Ethereum Blockchain’e taşınacak.

Zincir takası, kripto para ünitelerini bir Blockchain’den başkasına taşıma sürecidir. Zincir takasları, kullanıcıların değiştirilebilir paraları tutarken çeşitli Blockchain’leri kullanmalarına imkan tanır.

USDT, Omni, Ethereum, Tron, EOSIO ve Liquid üzere birden fazla blockchain üzerinde faaliyet gösterir. USDT kullanıcıları, üstte belirtilen Blockchain’lerden rastgele birine erişim sağlayabilir.

Tether, sirkülasyondaki arzın yanlışsız istikrarını korumak için, talep edilen Blockchain’lerde yeni kripto paraları bastıktan sonra öbür Blockchain’den ise tıpkı ölçüde yakım gerçekleştirir. Örneğin, kullanıcılar 1.000 USDT’nin Ethereum’dan Omni Blockchain’e değiştirilmesini istediğinde, Tether Omni’de 1.000 yeni USDT basar ve bunu bir kullanıcıya verir. Bir kullanıcı parayı aldıktan sonra eski USDT’ler yakılır. Kimi durumlarda, takas için talep edilen paralar yakılmaz ve bunun yerine gelecekteki takaslarda pazarlık kozu olarak kullanılır.

Bu makale birinci olarak Kriptofoni üzerinde yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku