The RealReal, yüksek maliyetleri ile mahkeme masraflarının ziyanını artırması ile paha kaybetti

0

Müellif: Dhirendra Tripathi

Investing.com – TheRealReal (NASDAQ:REAL) payı Salı günü %9 üzerinde düşüş yaşadı. Mahkeme sarfiyatları ve pazarlama için yapılan daha yüksek maliyetler, şirketin Haziran çeyreğini geçen yıla nazaran kötüleştirdi.

Toplam geliri, geçen yılın birebir devrine nazaran %83 artarak 104,91 milyon dolar oldu lakin bu, gelir maliyetlerinde görülen %78’lik ve mahkeme masraflarını de içeren faaliyet masraflarındaki %63’lük artış ile gölgede kaldı.

Yasal sıkıntılar için 11 milyon dolarlık maliyet, Haziran çeyreğinde toplam gelirin %10,5’ini oluşturdu.

Şirket yüksek muahede sarfiyatları için bariz bir şey söylemese de Chanel’in, geçersiz eserleri Fransız lüks moda konutunun orjinal eserleri olarak yanlış tanıttığı tarafındaki savlarıyla uğraş ediyor.

Chanel, kendi eserlerini TheRealReal’in tekrar satması ile tüketicilerin, markanın var olmayan bir online pazara bağlı olduğuna inandırdığını söyledi.

Sonuç olarak TheRealReal’in net ziyanı, 42,99 milyon dolardan 70,69 milyon dolara yükseldi.

Perakende mağazaları Haziran çeyreğindeki yeni göndericilerin yaklaşık %30’unu oluşturan şirket, böylelikle çevrimdışı ayakizini genişletti.

Artık dokuz semt mağazası işletiyor ve gelecek aylarda bir iki tane daha açmayı planlıyor.

Şirket, ikinci çeyrekte bugüne kadarki en yüksek üç aylık brüt mal hacmini (GMV) kaydetti. GMV, yıllık %91 ve 2019’un birebir devrine nazaran %53 arttı.

TheRealReal ayrıyeten bugüne kadar piyasaya hem yeni hem de daima göndericilerin en yüksek üç aylık mal eklemesini gördü. Sipariş başına brüt kârı 9 dolardan 94 dolara yükseldi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku