Twitter içerik üreticileri için Bitcoin ile bahşiş periyodu başlayabilir

0

Twitter tarafında Bitcoin ile ilgili değerli gelişmeler yaşanıyor. Alessandro Paluzzi tarafından ortaya atılan bir ekran imgesine nazaran Twitter tarafından Bitcoin ile ilgili bir adım gelebilir.

Ortaya atılan argümana nazaran Twitter, beta sürümünde içerik üreticilerine Bitcoin ile bahşiş gönderme özelliğini test ediyor.

Paylaşılan ekran imgesine nazaran Strike kullanılarak Lightning Network aracılığıyla Bitcoin ödemesi kullanımını test eden Twitter, çok yakında bu özelliği aktive edebilir. Hâlihazırda içerik üreticilerine ödeme hizmeti sunan tanınan toplumsal medya platformu, Bitcoin ile “tip”, yani bahşiş gönderimine müsaade verebilir.

Strike uygulaması kullanılacak

Küçük Bitcoin ödemeleri için Lightning Network’ü kullanmayı planlayan Twitter, bu noktada Strike hesabı oluşturulmasını da mecburî tutacak üzere görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde merkezsiz borsa adımı ile ilgili konuşan Twitter CEO’su Jack Dorsey de Bitcoin’e olan ilgisi ile tanınıyor. Ek olarak Square tarafında Bitcoin için bir donanım cüzdanı üretmeyi planladıklarını açıklayan Dorsey, şirketin portföyünde de Bitcoin bulunduruyor.

Square Crypto ile birlikte Bitcoin için geliştirme kitleri de üreten grup, bir ödeme sistemi şirketi olarak kripto paralarla ziyadesiyle alakalı bir şirket olarak öne çıkıyor.

Bu makale birinci olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku