Visa, Sand Piper’ın şirketin derecesini yükseltmesi ile kazandı

0

Muharrir: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Visa (NYSE:V) payları piyasa öncesinde %1 yükseldi. Piper Sandler, ucuz değerlemesinden ABD ekonomisindeki nispeten süratli toparlanmaya kadar bir sürü sebep göstererek derecesini yükseltti.

Analist Christopher Donat, 260 dolarlık bir gayeyle pay derecesini ‘nötr’den ‘piyasa üstü’ne çıkardı. Maksat, Cuma günkü kapanıştan yaklaşık %13 yüksek.

Donat, pay senedinin geçen yıl Visa’dan daha güzel performans gösteren Mastercard’a (NYSE:MA) nazaran ucuz göründüğünü söyledi.

Ayrıyeten Visa’nın, ABD merkezli oluşuna ve ABD ekonomisindeki nispeten süratli toparlanmanın, şirketin değerleme dinamiklerini değiştirebileceğine dikkat çekti.

ABD’deki toparlanma, nüfusun yarısından fazlasının aşılanması ile süratli oldu. Birçok işyeri açıldı ve havayolu ve gemi seyahatleri üzere birkaç kesim haricinde harcamalar, çoğunlukla salgın öncesi düzeylere geri döndü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku